Рано чи пізно криза середнього віку дає про себе знати. До речі, виясняється, тяжче її переживають чоловіки. Марія Мельник і Григорій Герман у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» розповіли, як зрозуміти, що цей період настав, і що робити, щоб допомогти близькій людині.

Усе подружнє життя складається з маленьких та великих криз. Але найсильніша і найважча – криза середнього віку. Якщо жінки її переживають ближче до 30-ти років, чоловіки починають серйозно страждати у 40.

«У 40 років чоловіки починають чинити безлад: вони заводять коханок, йдуть у дауншифтинг, їдуть у Тибет, починають активно займатись спортом – тобто є маса речей, за допомогою яких вони намагаються довести собі і соціуму: «Дивіться, я ще молодець», – коментує психологиня Олена Адамова в ефірі каналу «Україна».

Усе тому, що за кадром стоїть страх старості, страх програти навіть на фоні змужнілих синів чи залицяльників своїх же доньок. Подолати цей стан не так уже й важко, якщо поруч із вами мудра і любляча дружина.

«Жінки часто роблять помилку, коли помічають, що їхній чоловік став дивитись на інших у намаганнях довести, що він ще «ого-го». Починають розповідати їм, що вони нічого не досягли, нічого не варті, чіплятись до походів у спортзал і тому подібне. Цього робити не варто, адже чоловікам і так погано», – розповідає експерт.

Тут варто не забувати про три кити, на яких тримається шлюб: якісно проведений час удвох, якісні розмови і не менш якісний секс. Через брак останнього пережити кризу особливо складно. А щоб повернути втрачену пристрасть, варто запам’ятати наступне.

«Прокручуйте в голові, наприклад, щовівторка, четверга і суботи ви займаєтесь сексом. Зранку згадуйте про це, натякайте чоловікові, можливо, скиньте фотографію чи напишіть СМС. Треба якимось чином урізноманітнити ваше сексуальне життя і відновити втрачений вогонь», – радить психологиня у програмі «Ранок з Україною».

Якщо хочете налагодити контакт із чоловіком, слід відшукати цікаві теми, які буде влучно обговорити ввечері. Також можна знайти захоплюючі фільми, програми, які вразять вас обох.

Не менш важливий нюанс у стосунках – вдячність. Що з нею робити? Дякувати, дякувати і ще раз дякувати своєму партнеру.

«Можете виписати на папірець речі, за які ви вдячні цій людині і повторювати це. Наприклад: «Ти чудовий батько», «Мені подобається, що не треба думати, де заробити, адже ти забезпечуєш нашу родину» або «Ти надійний партнер», – зазначила Олена Адамова. – Ще одна жіноча хитрість – якщо ваш чоловік скупий, почніть дякувати йому за кожну гривню, яку він вклав у вас, і тоді йому захочеться вкласти 10, адже йому сподобається це почуття вдячності».

І звичайно ж, компліменти! Тут гарно працює техніка «згадати, у що я закохалась у цій людині?» Не забувайте їй про це казати, і тоді жодні кризи не стануть на заваді вашому міцному союзу.