Система протиповітряної оборони IRIS-T буде готова до відправки в Україну наприкінці літа. Нині вона перебуває у Німеччині на стадії виробництва.

Як розповіла глава МЗС ФРН Анналена Бербок в інтерв'ю DW, у Німеччині, як і у багатьох європейських державах, у запасах є не все, що потрібне Україні.

"Тому ми відправимо в Україну, наприклад, IRIS-T – одну з найсучасніших систем протиповітряної оборони, яка зараз перебуває лише на стадії виробництва і, сподіваюся, буде готова наприкінці літа. І так ми завжди перевіряємо, що ще можна зробити, щоб підтримати Україну ще більше", - сказала міністр закордонних справ Німеччини.

За її словами, питання постачання Україні зброї – це не перегони за місцем у рейтингу. Йдеться про спільну підтримку України з боку усієї міжнародної спільноти, країн-членів НАТО.

Вона нагадала, що, наприклад, разом із Нідерландами Німеччина постачає Україні гаубиці, і частково намагається отримати боєприпаси в інших країнах, бо немає потрібних у наявності.

Що відомо про систему ППО IRIS-T

Основою ЗРК є ракета IRIS-T (Infra Red Imaging System Tail) з інфрачервоним наведенням, створена на базі однойменної ракети "повітря-повітря".

Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід BvS10) і містять 4 напрямні або 8 контейнерів з ракетами.

Є модифікації середнього та малого радіусу. IRIS-T SLM дозволяє вражати цілі з відривом до 40 км, а більш короткої версії SLS – до 25 км.