За даними МВФ, війна, розпочата Росією проти України, може завершитися до кінця 2025 року, а значні економічні наслідки розпочнуться вже у третьому кварталі 2024 року, як пише «gazeta».

Базовий сценарій прогнозу МВФ:

Очікується, що активні бойові дії припиняться у 2024 році.

Також базовий сценарій передбачає стабілізацію економіки після закінчення воєнних дій.

Негативний сценарій:

Війна, що триває, негативно вплине на бізнес і домогосподарства, ускладнить повернення мігрантів і завдасть додаткових збитків енергетичній інфраструктурі.

Реальне зростання ВВП може впасти до всього лише 1,7% у 2024 році, що значно нижче за зростання на 2,5-3,5%, прогнозованого в базовому сценарії, і може знизитися на 1% у 2025 році.

ЗСУ, військові, кадр з відео

Також необхідність високих витрат на оборону у поєднанні зі зниженням економічної активності призведе до суттєвого збільшення дефіциту бюджету.

Постійні дисбаланси на валютному ринку через погані показники експорту можуть призвести до вищої девальвації гривні, перш ніж вона стабілізується.

Крім цього, відновлення буде повільніше, з більшими збитками для основного капіталу та меншими обсягами виробництва порівняно з довоєнним рівнем.

Економічні наслідки:

У негативному сценарії загальний дефіцит фінансування прогнозується на рівні близько $140,7 млрд, що приблизно на $19 млрд вище за базовий прогноз на 2023-2027 роки.

Нагадаємо, мобілізація ще жорсткіша: скільки потрібно закликати українців щомісяця – тільки не падайте

Раніше «Українці» писали, мобілізація студентів: кого можуть покликати вже з 1 липня – озвучено список

Як повідомляли «Українці», часу залишилося мало: як покарають чоловіків, які не оновили дані до ТЦК