Українським автомобілістам невдовзі можуть загрожувати нові штрафи за фальшування пробігу автомобіля. Верховна Рада зареєструвала законопроект №10216, який покликаний покарати тих, хто маніпулює пробігом старих автомобілів, виставлених на продаж.

У разі ухвалення закону стягуватимуться штрафи у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 8500-17 000 гривень у 2024 році.

Штрафи націлені на тих, хто фальсифікує пробіг автомобілів з метою ввести покупців в оману.

Повідомляється, що законопроект спрямований на припинення поширеної практики фальсифікації пробігу на ринку автомобілів, що були у використанні.

Законодавство спрямоване на захист споживачів від купівлі транспортних засобів із неточним пробігом, гарантуючи їм ухвалення обґрунтованих рішень.

Пробіг автомобіля: скрін з відео

У пояснювальній записці до законопроекту підкреслюється спільність випадків фальсифікації пробігу та необхідність застосування адміністративних покарань для запобігання такій практикі. У ньому йдеться про те, що введення штрафів запобігатиме введенню покупців в оману і сприятиме прозорості ринку вживаних машин.

Таким чином, запропонований закон наголошує на важливості чесних угод з транспортними засобами та спрямований на забезпечення більш суворих правил для захисту прав споживачів.

Нагадаємо, як позбутися скрипу двірників авто: хитрощі, щоб не загробити нерви та скло

Раніше «Українці» писали, на водіїв чекають нові захмарні штрафи: покарають не лише тих, хто має автомобіль

Як повідомляли «Українці», наразі отримати соціальну допомогу буде набагато легше: як спростили життя українцям